Moti i keq në Vlorë, rrëshqitje dherash dhe probleme në disa zona në plazh

AKTUALITET


Në orët e fundit Vlora është përfshirë nga reshje me intensitet të lartë duke krijuar një sërë problemesh.

Sipas informacioneve mësohet se për shkak të reshjeve dhe erës së fortë ka pasur dëmtime serioze në shezlongë në zonën e Lungomares dhe probleme janë konstatuar edhe në zona të tjera në plazh.Ndër të tjera mësohet se për shkak të reshjeve ka pasur rrëshqitje të mëdha dherash në rrugën e lagjes 10 korriku, aty ku punohet për normalizimin e situatës dhe mos patur probleme në levizjen e automjeteve.

Skip to toolbar