Në koalicion me Berishën, Dule: Duhet opozitë e bashkuar

Më të fundit


Ndonëse në koalicion me Sali Berishën për zgjedhjet, kreu i PBDNJ, Vangjel Dule është i mendimit se opozita duhet të dalë me një kandidat përballë maxhorancës më 14 maj.

Nga Korcë, në një prononcim për mediat, Dule u shpreh se opozita nuk duhet të funksionojë me fragmete por në bashkësi. “Nuk duhet që opozita të përjashtojë askënd për t’u vendosur kundër PS.”- u shpreh ndër të tjera Dule.


Alibeaj po futet në garë për të fituar apo për të qenë patericë e Ramës?

Nuk jam i aftë të jap leksione askujt, qytetarët na kanë rezervuar vendin e opozitës dhe ne duhet të reagojmë si opozitë e unifikuar. Përtej ndasive personale e partiake kjo është ndjesia ime politike një kandidat përballë maxhorancës.
Skip to toolbar