Nga Avdylajt te Valter Bami dhe vëllezërit Duka, çfarë po ndodh me operacionin në disa qytete

AKTUALITET


Policia e shtetit ka nisur sot një operacion në disa qytetet të Shqipërisë me urdhër të SPAK-ut, që ka lëshuar mbi 50 urdhër arreste.

Vizion Plus raportoi më herët se aksioni është shtrirë në Lezhë, Fushë Krujë, Nikël, Kurbin, Tiranë, Vlorë e Shkodër. Ndërkohë mësohet se prokurorë të çështjes janë Alfred Shehu dhe Altin Dumani.


Gazetari Esido Barkaj bën me dije se janë lëshuar urdhër urreste për Avdylajt, të përfshirë në disa atentate të ndodhura në vitin 2019 e në vazhdim. Vëllezërit Avdyliaj akuzohen për vrasje, prostitucion, trafik droge dhe disa vepra penale.

Gjithashtu urdhër arreste janë lëshuar për Durim dhe Valter Bamin. Vizion Plus mëson se aktualisht po kryhen kontrolle në banesën e Durim dhe Valter Bamit në Nikël. Në Vlorë po bëhen kontrolle në banesën e Fatmir Hysenit (Doca), i cili ka eliminuar kohë më parë Santiago Malkën.
Skip to toolbar