Nga Kurti, te Brnabiç dhe i ftuari me paterica. Rama shtrëngon duart me liderët e BE dhe Ballkanit

Më të fundit


Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur në Tiranë për të marrë pjesë në Samitin e Procesit të Berlinit.

Kurti është pritur nga homologu i tij, kryeministri Rama me të cilën patën dhe një shtrëngim duarsh.


Më herët, në Tiranë për Samitin e Procesit të Berlinit ka mbërritur edhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç.

Samiti i Procesit të Berlinit zhvillohet sot në Tiranë ku mblidhen liderët e shteteve anëtare të BE-së, përfaqësuesit më të lartë të Bashkimit Europian dhe liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ky samit është i një rëndësie të veçantë pasi për herë të parë zhvillohet jashtë kufijve të BE-së dhe mbahet në Shqipëri. Punimet e samitit zhvillohen në godinën e rikonstruktuar të Piramidës.
Skip to toolbar