Nga protestat e opozitës tek argëtimi i fëmijëve. Rama nis ditën me video nga Liqeni

AKTUALITET


I mbani mend protestat e dhunshme të opozitës për të mos lejuar ndërtimin e këndit të lojërave te Liqeni Artificial? Këto na i risjell në kujtesë mëngjesin e së mërkurës kryeministri Rama, i cili ka postuar një video në facebook.

Në video shfaqen pamje krahasuese. Vetëm pak vite më parë deputetë dhe militantë të PD-së shfaqen duke u përleshur me efektivët e policisë dhe duke kundërshtuar ndërtimin e parkut të lojërave.


Madje në video shfaqet ish deputeti i PD-së Gent Strazimiri me armë në brez.

Ndërsa sot në park sheh çdo ditë qindra fëmijë që luajnë dhe argëtohen duke e kthyer Parkun e liqenit të Tiranës, një nga pikat më atraktive në kryeqytet.

MIRËMËNGJES 😃

Gepostet von Edi Rama am Dienstag, 28. Mai 2019Skip to toolbar