Ngjarje e rëndë, vdes në aksident futbollisti spanjoll

AKTUALITET


Mediat ndërkombëtare raportojnë të shtunën se është ndarë nga jeta Hoze Antonio Rejes, ish-futbollist i Seviljes, Arsenalit dhe Real Madridit, që lunate në radhët e skuadrës Ekstremadura.

Ai ka vdekur në një aksident automobilistik në rrethinat e Utreras. Sulmuesi, 35-vjeç, ka mbetur i vdekur në vend në autostradën Sevilje-Utrera. Lajmin e ka konfirmuar edhe klubi i Seviljes nëpërmjet një njoftimi zyrtar.

Skip to toolbar