Pamjet me dron/ Parlamenti e zhveshi nga imuniteti, Berisha braktiset dhe nga mbështetësit

AKTUALITET


Kuvendi ka miratuar kërkesën e SPAK për dhënien e autorizimit për arrestimin e ish-kryeministrit Sali Berisha. Tashmë, Berisha do të përballet me drejtësinë pa imunitetin e deputetit.

Sakaq, të paktë janë protestuesit janë ambienteve të Kuvendit, në mbështetje të ish kryeministrit Berisha. 


Sic duket nga pamjet ata janë më të paktë në numër, se në protestën e zhvilluar ditën e hënë, kur u mblodh Këshilli i Mandateve.
Skip to toolbar