Pas LSI dhe Basha politikë me të vdekurit: Rama urren shqiptarët

AKTUALITET


Pas më shumë se 24 orë nga aksidenti fatal, që ndodhi të premten ku humbën jetën dy punëtor dhe mbetën 3 të tjerë të plagosur, nga shembja e një skele në një pallat në kryeqytet, ka reaguar kryetari i PD-së, Lulzim Basha. Me një fjali në rrjetin social Tëitter, Basha, bën politikë me dy viktimat e aksidentit fatal të cilët humbën jetën gjatë kohës që po punonin në lartësi në një pallat.


Kryedemokrati akuzon kryeministrin Edi Rama se është “arrogant dhe i pshpirt me shqiptarët të cilët i urren”. “Artisti i mashtrimit, arrogant dhe i pashpirt me shqiptarët të cilët i urren, asnjë fjalë për 2 viktimat e makutërisë mafioze në zemër të Tiranës”, shkruan Basha.

Aksidenti i shembjes së skelës ku humbën jetën dy punëtor të dy kompanive të ndryshme, dhe mbetën të plagosur rëndë tre të tjerë, ndodhi të premten pas mesdite.

Për këtë ngjarje të rëndë që tronditi opinionin publik, Policia e Shtetit ka arrestuar dy inxhinier të dy firmave që po punonin në pallatin ku ndodhi ngjarja, ndërsa ka shpallur në kërkim administratorin e njërës prej firmave.

Nën hetim janë vënë dhe inspektorët e inspektoratit të punës. Pavarësisht kësaj, opozita, më herët LSI, dhe tashmë Basha, reagojnë duke e përdorur ngjarjen e rëndë për përfitime politike.