Përfundon aksi Levan-Vlorë, Rama publikon pamjet: Me të gjitha parametrat e sigurisë rrugore

AKTUALITET


Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me publikimin e pamjeve nga rruga e re Levan-Vlorë.

Në llogarinë e tij në “facebook” kreu i qeverisë, krah videos së postuar ka shkruar se rruga e re Levan-Vlorë është rikthyer për banorët e zonës totalisht e rikonstruktuar.


Ndër të tjera Rama thekson se rruga iu ofrohet qytetarëve me standarde.

“MIRËMËNGJES 

dhe me aksin e përfunduar Levan-Vlorë, i rikthyer në funksion të udhëtarëve me standarde, sinjalistikë dhe të gjitha parametrat e sigurisë rrugore, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fediramaal%2Fvideos%2F828681648609124%2F&show_text=false&width=560&t=0
Skip to toolbar