Pergjimi 2, Xhemal Qefalia-shefit të policisë Dibër: Për ty kam fol me Ramën

AKTUALITET


Në audio-përgjimin numër 2 të publikuar nga BILD, dëgjohet deputeti i Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia që flet me shefin e policisë Dibër, Robert Aga.

Aga i ka kërkuar Qefalisë që të  flasin me kryemisnitrin Rama që të promovojë atë në një postë më të mirë. Në bisedë dëgjohet se Qefalia i ka kërkuar Ramës dhe Gramozit që ta transferojnë Robert Agën në Dibër.


Biseda e plotë:

Xhemal Qefalia: Berti

Robert Aga: Shoku

Xhemal Qefalia: Lëre të ruaj o vëlla, të plasi b*tha, Flamuri është i detyruar me bo politike, por do i themi ne neser qe s’ke me e përmend më atë.

Robert Aga: Jo mo jo ai le të vije të kontrolloje kur ti doje qejfi

Xhemal Qefalia: Po ku ka o vëlla c’ja fut kot ai. Do me u justifiku, e merr vesh ti ca po behet apo jo me PD, jane duke u zëne me njeri tjetrin. Mos u merzit për atë o burr po hë.

Robert Aga: jo une ju pata thene ma bini kartonin si Messi ja bën Barcelones, fitoni

Xhemal Qefalia: Çi shikon ato o vëlla, ato te kishin ty kishin fitu

Robert Aga: une jam me PS dhe nuk e nderroj per 1 milion vjet

Xhemal Qefalia: Po ca ke mo vella, prandaj i thash une mbrom, aty ishin te gjithe. ishte nje grup i PS dhe si besojshin

Robert Aga: Po lere lere shyqyr qe nuk thash ndodhje fjale tjetër thuaj, une e di se aty eshte gjiknuri

Xhemal Qefalia: pse ti nuk e dijshe qe ne ishin atje

Robert Aga: po jo thash se ishte..(nuk kuptohet)

Xhemal Qefalia: ishte Gramozai atje, ishte dhe Rama, ishin te gjithe dhe ra muhabeti jot, foli shume mire edhe Damiani ne fakt, dhe Blerina dhe i thash ne e cojme ate atje, por mund te bej pune edhe këtej. I thash edhe Ulsit që ta përforcojë atë mos kishte kundërshtim. I thash une mu mbo pune ne tirone ai, por puna eshte se ketu ku eshte ai i jep drejtim

Robert Aga: e mire ishalla po me cojne andej nga Bulqiza

Xhemal Qefalia: e pra që dhe ti te shplodhesh icik te pushosh pak.

Robert Aga: jo kam nevoje te pushoj pak sinqerisht

Xhemal Qefalia: Iken ato

Robert Aga: po po i percolla tani, te lumtur

Xhemal Qefalia: per drek them une vella

Robert Aga: jo mo hengren, se di ca ben me a kokteil a dreka

Xhemal Qefalia: drek, drek

Robert Aga: mire o shoku

Xhemal Qefalia: hajde vella mos e caj t*pin me e mira do bëhet per ty. Mos e vrit mendjen ta tha dhe mbrom ai mos ashtu…gje me ato.

Robert Aga: Ajo ai ma tha ne ligjëratë te drejte mua, shpëlau gojen

Xhemal Qefalia: po prandaj ta them une

Robert Aga: mire vella te pershendes
Skip to toolbar