Përplasi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë, ja çfarë dekaroi Arjan Tase në sallën e gjyqit

AKTUALITET


 Ish-polici Arjan Tase që aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren në plazhin e Potamit u la në burg nga Gjykata e Vlorës.

Në seancë Tase ka pranuar krimin dhe ka deklarurar se nuk do ta ankimojë, teksa i ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe i ka kërkuar falje.


Mësohet se Tase ka kërkuar edhe falje ndaj Policisë së Shtetit për veprimin e tij, që solli vdekjen e të miturës.
Skip to toolbar