Plagoset kryeministri sllovak, dërgohet në spital

BOTA


Kryeministri sllovak Robert Fico është qëlluar me armë zjarri, sipas raporteve të mediave lokale. Fico u qëllua përpara një ndërtese në Handlova, ku u mbajt një mbledhje e qeverisë.

Sipas gazetarëve në vendngjarje janë dëgjuar disa të shtëna. Ai është dërguar në spital dhe autori është arrestuar nga policia.


Aksidenti ndodhi në qytetin Handlova, rreth 150 kilometra në verilindje të kryeqytetit,
Skip to toolbar