Plagosi me armë fqinjin, vetëdorëzohet në polici 31-vjeçari në Tiranë

AKTUALITET


Vetëdorëzohet në Polici, 31-vjeçari që plagosi me armë zjarri fqinjin e tij. Ngjarja ndodhi dy ditë më parë në rrugën “Haki Shehu”. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas hekurave përfundoi shtetasi Amarildo Kamberi (Kuçi), i cili akuzohet se ka plagosur Xhevahir Kolaverin.

NJOFTIMI I POLICISE
Sekuestrohet arma e zjarrit pistoletë e dyshuar e përdorur për plagosjen dhe sasi municioni luftarak. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ndaj Personit në DVP Tiranë ndaluan shtetasin A. K.(K)., 31 vjeç, banues në Tiranë.


Ky shtetas, më datë 17.02.2024, rreth orës 17:35, në rrugën “Haki Shehu”, Tiranë, është konfliktuar për motive të dobëta, me fqinjin e tij, shtetasin Xh. K., dhe gjatë konfliktit e ka qëlluar atë me armë zjarri.

Si pasojë shtetasi Xh. K. është dëmtuar. Aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pistoletë, e dyshuar e përdorur gjatë ngjarjes, dhe sasi municioni luftarak. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjthshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.
Skip to toolbar