Rama në Dortmund për ndeshjen Itali – Shqipëri: Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë e ti shkon e gjen shqipet

AKTUALITET


Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjermani për të ndjekur nga afër ndeshjen Itali – Shqipëri e vlefshme për kampionatin Europian Gjermani 2024.

Rama ka publikuar një foto në facebook ku shfaqet i ulur në lokal që duket se ka pronar shqiptar e madje dhe gjermanët e preferojnë. 

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë në rrugën kryesore të qytetit dhe ti shkon e gjen shqipet”, shkruan Rama. Skip to toolbar