Rama nuk lëviz nga 30 qershori, nesër nis fushata

Më të fundit


Kryeministri Rama këmbëngul sërish se data e zgjedhjeve nuk do të lëvizë nga 30 qershori, pavarësisht gatishmërisë së Presidentit Ilir Meta për të rishikuar dekretin për datën e zgjedhjeve.

Në një postim në Facebook, ku njofton çeljen e fushatës për zgjedhjet vendore, Rama shkruan i vendosur: 30 qershor dhe pikë!


PS pritet të çelë nesër fushatën elektorale për zgjedhjet vendore të planifikuara më 30 qershor. Çelja e fushatës do të kryhet në 16:00 në Parkun Olimpik në Tiranë.

Real Story kishte njoftuar më herët se fushata do të nisë pikërisht nga “shtëpia” e Erjon Veliajt, ndërkohë që pjesëmarrës në këtë takim hapës do të jenë të gjithë kandidatët e Partsisë Socialiste për kryetarë të 61 bashkive në vend.

30 QERSHOR dhe PIKË!

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 31. Mai 2019Skip to toolbar