Rama pritet nga ministri i Jashtëm i Emirateve të Bashkuara Arabe

AKTUALITETNë kuadër të vizitës së tij zyrtare në Abu Dabi të Emirateve të Bashkuara Arabe, kryeministri Edi Rama është pritur në një takim nga ministri i Jashtëm, Sheik Abdullah Bin Zayed Al Nahyan.

Takimi në fjalë vjen pas firmosjes së dy marrëveshjeve, njëra për fillimin e Rindërtimit të 2000 apartamenteve në Durrës dhe tjetra, për bashkëpunimin ekonomik ndërqeveritar me fokus investimet direkte.