Rama takon princin arab, njofton për investime të rëndësishme

AKTUALITET


Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një vizitë në Arabinë Saudite, ku po zhvillon takime në Riad.


Me anë të një postimi në Twitter, kreu i ekzekutivit shqiptar njoftoi se është takuar me Princin e Kurorës Muhammed Bin Salman.

Rama shprehet se me Princin arab ka diskutuar mbi ecurinë e përgatitjeve të disa investimeve në sektor si; turizmi, infrastruktura dhe kultura.

“Në Riad me Princin e Kurorës Muhammed Bin Salman, për të diskutuar mbi ecurinë e përgatitjeve të disa investimeve të rëndësishme në turizëm, infrastrukturë dhe kulturë”, shkruan Kryeministri Edi Rama në Twitter.