Rusi, 9 persona bllokohen brenda institutit kërkimor

BOTA


Të paktën nëntë persona janë bllokuar në katet e sipërme të një instituti kërkimor teknologjik të djegur jashtë Moskës.

Pamjet e postuara në platformën Telegram tregojnë njerëz që thyejnë xhamat e dritareve ndërsa tymi i zi del nga ndërtesa dhe flakët përfshihen në katet e para të saj.


“Sipas informacioneve të para, brenda në pallat ndodhen 9 persona. Operacioni i shpëtimit po vazhdon”, njoftoi ministria e reagimit emergjent.

Guvernatori rajonal i Moskës, Andrei Vorobyov tha se flakët kishin përfshirë tre kate të ndërtesës./abcnews.al
Skip to toolbar