Sëmuret prokurori/ Shtyhet sërish seanca gjyqësore ndaj ish-ministrit Tahiri, ja shkaku!

AKTUALITET


Seanca ndaj Saimir Tahirit është shtyrë sërish. Shkak këtë herë është bërë mungesa e prokurorit. Mësohet se ai nuk ka qenë i pranishëm në seancë për arsye shëndetësore.

Tahiri akuzohet për trafik droge, por gjykata e dënoi vetëm për shpërdorim detyre me 5 vite burg të konvertuara në 3.4 vite shërbim prove.


Dosja e Tahirit dhe Çelës është dërguar në Apel nga Gjykata e Lartë pas vendimit të kësaj të fundit.
Skip to toolbar