Sherri pas ndeshjes Tirana-Vllaznia, lirohen nga burgu 8 tifozët e arrestuar

AKTUALITET


Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitjeje” për 8 tifozët, të cilët u ndaluan tre ditë më parë.

Ata u vunë në pranga pas sherrit mes tifozëve të Tiranës dhe Vllaznisë. Ngjarja ndodhi në Reps. Tifozët po ktheheshin nga ndeshja që u luajt mes dy skuadrave në Kukës, ku Tirana fitoi 1 me 0.


Nga përleshja mbetën pesë persona të lënduar, të cilët morën mjekim në spitalin e Lezhës pas frakturave të shkaktuara.

Në lidhje me ngjarjen u njoftua se u proceduan në gjendje të lirë edhe 20 tifozë të tjerë, nga të dyja ekipet.
Skip to toolbar