Shpërthen tritoli në banesën e Skënder Likës, i biri dhe nipi në burg për vrasje biznesmenësh

AKTUALITET


Mëngjesin e sotëm një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Sanxhak të Laçit, ku një sasi tritoli është vendosur në shtëpinë e Skënder Likës e cila ka shpërthyer duke shkaktuar dëme të mëdha materiale edhe te banesat përreth.

Skënder Lika është babai autorit te vrasjes së biznesmenit Rakip Rolit, Lleji Lika.


Po ashtu Skënder Lika është xhaxhai i Ilir Likajt (Xhepajt), i arrestuar për vrasjen e dy biznesmenëve në një hotel në Mamurras, përkatësisht të shtetasve Paulin Gjergji dhe Bujar Lika (ky i fundit pa lidhje farefisnore me autorin e vrasjeve).

Ndërkohë, Policia ka nisur hetimet për shpërthimin e sotëm.
Skip to toolbar