SPAK nuk heton “21 Janarin”, transferon 2 kallëzimet e PS në Prokurorinë e Tiranës

AKTUALITET


Kallëzimet për vrasjet e “21 Janarit” nga Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja dhe Partia Socialiste, do të verifikohen nga Prokuroria e Tiranës.

Prokuroria e Posaçme ka shpallur moskopetencë dhe kallëzimet e ka transferuar në Prokurori për hetime të mëtejshme.


Dy kallëzimet e reja të PS-së erdhën pas publikimit të audipërgjimit  në media, i cili ishte pronë e familjaravë të Aleks Nikës.Kujtojmë që në SPAK dorëzoi kallëzim për ish-kryeministrin Sali Berisha, ish-ministrin e Brendshëm, Lulzim Bashën dhe ish-komandantin e Gardës, Ndrea Prendi në kuadër të hetimit për dosjen e 21 janarit.
Skip to toolbar