“Statuja e Churchill u mbulua me flamurin shqiptar”/ Media britanike shkrLondër: Është turp i ministres…! 

AKTUALITET


Mediat britanike i kanë bërë jehonë protestës së emigrantëve shqiptarë, të cilët sot për disa orë kanë mbushur rrugët e Londrës dhe sheshin para parlamentit britanik.

Me titullin “Statuja e Churchill u mbulua me flamurin shqiptar”, tabloidi britanik shkruan se mijëra shqiptarë u mblodhën në urën Westminster dhe marshuan drejt Parlamentit. Protesta e tyre, shkruan Daily Mail ishte kundër deklaratave të Sekretares së Brendshme, Suella Braverman, e cila i konsideroi ata si kriminelë dhe kërkoi dëbimi ne tyre.


“Statuja e Churchill u mbulua me flamurin shqiptar”/ “Daily
Skip to toolbar