Sulm në një xhami në Gaza, të paktën 5 të vdekur

BOTA


Një sulm ajror ka shënjestruar një xhami në qytetin jugor të Gazës, Rafah, duke shkatërruar plotësisht ndërtesën. Sipas asaj që raportojnë mediat e huaja, të paktën pesë persona janë vrarë.

Të vdekurit dhe të plagosurit u dërguan në spitalin aty pranë Abu Youssef al Najjar. Një i mbijetuar tha:


“Ne ishim ulur në shtëpi. Ata goditën xhaminë direkt pranë shtëpisë pa paralajmërim.”/abcnews.al
Skip to toolbar