Sulm terrorist në Gjermani, ekstremisti plagos me thikë disa persona

BOTA


Disa persona në qytetin gjerman Mannheim, duke përfshirë një aktivist të krahut të djathtë anti-islam, u plagosën kur një sulmues i sulmoi me thikë, tha policia.

Ngjarja ndodhi në një shesh në qytetin Mannheim në Gjermaninë jugperëndimore.


Policia ka qëlluar në drejtim të sulmuesit, i cili gjithashtu ka mbetur i plagosur.

Policia tha se mund të japë menjëherë informacione për shkallën e lëndimeve.

Euronews ka mësuar se aktivisti gjerman i krahut të djathtë dhe kritiku anti-islamik Michael Sturzenberger është plagosur në sulm.
Skip to toolbar