Sulmet në Gaza/ Numri i palestinezëve të vrarë është rritur në 94

BOTA


Të paktën 94 palestinezë janë vrarë në sulme të shumta në zonën e shpëtimit të pengjeve të shtunën, thotë qeveria e Gazës e drejtuar nga Hamasi.

Drejtori i zyrës së mediave të qeverisë i tha Reuters se 93 palestinezë u vranë në sulmet izraelite në al Nuseirat dhe zonat përreth.


Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi tha më herët se të paktën 55 persona, përfshirë fëmijë, ishin vrarë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën.

Forcat izraelite shpëtuan të gjallë katër pengje në një operacion special nga dy vende të veçanta në zonë të shtunën./abnews.al
Skip to toolbar