Tensionet në Banjskë, kryeministri holandez nga Tirana: Mund të flas me Kurtin dhe Brnabiç

AKTUALITET


Kryeministri holandez, Mark Rutte dha një mesazh para nisjes së samitit për Procesin e Berlinit, që do të mbahet sot në Tiranë.

Pasi u takua me Ramën dhe bënë foto, Rutte bëri thirrje që të gjithë vendet të punojnë për të ndihmuar për të ulur tensionet mes Kosovës dhe Serbisë.


“Kam mundësi që të flas me kryeministren e Serbisë dhe të Kosovës. Shpresoj që të gjithë të ndihmojnë për të ulur tensionet.”, tha Rutte.
Skip to toolbar