Tërmet i fuqishëm ‘shkund’ Greqinë

AKTUALITET


Tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.9 të shkallës rihter ka ‘shkundur’ Greqinë.

Mësohet se tërmeti ka goditur Larisën, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë paslëkundje në jug të Shqipërisë si dhe në kryeqytet.


Tërmeti ka qenë në një thellësi fokale prej 10 km, ndërsa është ndjerë për disa sekonda nga qytetarët, të cilët kanë dalë të tmerruar në ambiente të hapura.

Deri më tani nuk ka asnjë të dhënë për dëme në njerëz apo dëme materiale. Ndërkohë, pas këtij tërmeti, ka pasur paslëkundje të tjera.
Skip to toolbar