Tjetër vrasje në Durrës, qëllohet me thikë një person (EMRI)

AKTUALITET


Tjetër ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Durrës. Një person është vrarë me thikë në zonën e Plepave.

Viktima është shtetasi Idajet Dulla, i cili ka mbërritur në spital pa shenja jete. Mësohet se shkak për ngjarjen e rëndë është bërë një rrugë. Autori i identifikuar nga policia si shtetasi A. K. ishte shofer furgoni dhe pas sherrit me 34-vjeçarin, e ka qëlluar atë me thikë në zemër, duke i marrë jetën.


Viktima është parë nga bashkëshortja dhe familjarë të tjerë, të cilët e kanë nisur menjëherë drejt Spitalit të Durrësit, me shpresë se 34-vjeçari do të mbijetonte.

Dy familjet ishin në konflikt të hershëm pikërisht për këtë rrugë, e cila sot i ka marrë jetën të riut, autori i ka zënë rrugën viktimës dhe që këtu ka nisur sherri./realstory.al
Skip to toolbar