U qëllua me armë zjarri, kryeministri sllovak del nga operacioni, si është gjendja e tij shëndetësore

BOTA


Sipas informacioneve të raportuara nga disa media në Çeki, Robert Fico i është nënshtruar një operacioni të suksesshëm dhe është në gjendje stabile.

Gjatë ditës ka pasur disa informacione kontradiktore për gjendjen shëndetësore të kryeministrit, të cilit iu bë atentati.


Fico mbeti i plagosur këtë të mërkurë në qytetin Handlova, 150 kilometra larg Bratislavës, para Shtëpisë së Kulturës, ku më parë u mbajt mbledhja e qeverisë, kur doli mes turmës për t’i përshëndetur./abcnews.al
Skip to toolbar