Uragani Beryl shkaktoi përmbytje të mëdha në Venezuelë/ Një stuhi ‘kërcënuese’ pritet të godasë Xhamajkën dhe Ishujt Kajman

BOTA


Gati çdo ndërtesë në Union Island pjesë e Shën Vincentit dhe Grenadineve, u rrafshua.

Qendra Kombëtare e Uraganeve të SHBA-së ka paralajmëruar për një “përhapje stuhie shkatërruese dhe kërcënuese për jetën në pjesë të Xhamajkës dhe Ishujve Kajman.

Kalimi i uraganit Beryl përmes Karaibeve pritet të shkaktojë reshje të dendura shiu, të cilat mund të çojnë në përmbytje dhe rrëshqitje të dherave në Gadishullin Tiburon të Haitit, shkruan BBC.

 “Ne jemi të shqetësuar për përmbytjet e stuhive potencialisht kërcënuese për jetën…,”  thotë Dr Michael Brennan./abcnews.al/Skip to toolbar