Utah, shtatë të plagosur nga rrufeja

BOTA


Të paktën shtatë të rinj në Juta u plagosën kur rrufeja goditi shumë afër vendit ku ndodheshin.

Ngjarja ndodhi mesditën e së enjtes në Jutah, kur ai filloi të shkërmoqet në një vend ku ndodheshin anëtarë të rinj të një sekti fetar.

Rreth 50 persona u rrëzuan përtokë nga goditja e rrufesë, tha sherifi lokal.

Të plagosurit, të cilët i kishte rënë rryma, u dërguan në spital. Dy prej tyre kishin simptoma më të rënda dhe u dërguan me helikopter në një spital lokal./abcnews.alSkip to toolbar