Varhelyi uron Ramën: Dialogu konstruktiv politik është çelësi për në BE

Më të funditKomisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka uruar kryeministrin Edi Rama në marrjen e detyrën në mandatin e tretë qeverisës.

Me një postim në Twitter, ai shkruan se dialogu konstruktiv politik  është çelësi i forte i koordinimit për në Bashkimin Europian.


“Urime Edi Rama dhe qeveria e Shqipërisë në marrjen e detyrës. Pres me padurim të punoj me ju dhe pres që integrimet #EU dhe sundimi i ligjit të shfaqen në rendin e ditës. Dialogu konstruktiv politik është çelës i fortë koordinimi për në Bashkimin Europian”- shkruan Varhelyi

Oliver