Vdekja e dy vajzave ukrainase në Tiranë/ 3 ditë më parë u konfliktuan me një farmaciste, i kërkuan…

AKTUALITET


Të tjera detaje kanë dalë në lidhje me vdekjen e dy vajzave ukrainase në zonën e “Selvisë” në Tiranë.

Gazetari i ABC News, Ervin Leka raporton se 3 ditë më parë, dy vajzat kanë shkuar në një farmaci në rrugën “Muhamet Gjollesha”.


Aty kanë kërkuar Xanax dhe Tramadol. Farmacistja nuk ua ka dhënë dhe dy vajzat e kanë sulmuar.

Farmacistja ka bërë padi, ndërsa Policia ka gjetur në banesën e vajzave xanax dhe tramadol.

Ukrainaset u gjetën pa shenja jete në dhomën e tyre nga shoqja e dhomës. Rezulton se vajzat kanë hyrë në Shqipëri në muajin maj./abcnews.al
Skip to toolbar