Veliaj thellon me 30 mijë vota fitoren ndaj Këlliçit në Tiranë

Më të fundit


Hapja e kutive të votimit tregon fitoren e padiskutueshme të Erion Veliajt në Tiranë.
Aktualisht Veliaj ka thelluar fitoren me 30 mijë vota diferencë me kandidatin e dyshes Berisha-Meta, Belind Këlliçi.
Sipas të dhënave zyrtare, Veliaj deri në këto momente ka 82 557 vota, ndërsa Këlliçi 30 mijë më pak, vetëm 53213 vota.
Deri më tani është konfirmuar fitorja e socialistëve në Vorë, Kamëz dhe në Rrogozhinë.

Skip to toolbar