Video/ “Fantastike”, UEFA publikon pritjen e Berishës ndaj Giroud

AKTUALITET


Shqipëria u mund nga Franca disa ditë më parë në takimin e fundit kualifikues të Euro 2020. Megjithatë, rezultati 0-2 për “Gjelat”, mund të kishte qenë dhe më i thellë, nëse Etrit Berisha nuk do të kishte ndalur disa gjuajtje të lojtarëve miq.

Pikërisht, një nga pritjet e portierit të kombëtares në sfidën ndaj Ffrancës, është zgjedhur nga faqja zyrtare e UEFA-s, e cila e publikoi në rrjetet sociale.


Në një moment të lojës, sulmuesi francez, Giroud, u fut në zonën e portierit Kuq e Zi, dhe i vetëm me të, gjuajti drejt rrjetës.

Por, Berisha devijoi topin duke shmangur një gol të sigurt. Ndaj UEFA e përzgjedh këtë moment duke e ndarë me ndjeksit e saj në rrjetet sociale.

Ndërsa shkruan: “Pritje fantastike nga Etrit Berisha”, UEFA u kërkon ndjekësve në rrjetet sociale të vlerësojnë pritjen e portierit të kombëtares shqiptare.

Për më tepër ndiqni videon:

Etrit Berisha save! 🙌

Rate this save from 1⃣-🔟!🇦🇱 Fantastic stop by Etrit Berisha 🙌 #EURO2020

Gepostet von UEFA EURO 2020 am Donnerstag, 21. November 2019Skip to toolbar