VIDEO / ‘Heronjtë’ nga Kosova shpëtojnë 2-vjeçarin dhe nënën e tij nga rrënojat

BOTA


Ministria e Mbrojtjes në Kosovë ka ndarë pamjet teksa ekipi i Forcave të Sigurisë së Kosovës shpëtojnë një fëmijë 2 vjeç dhe nënën e tij nga rrënojat e tërmetit në Turqi.

Ekipi nga Kosova mbërriti në provincën e Hatay mëngjesin e së mërkurës dhe arriti të shpëtojë nënë e bir në mbrëmje.


Pamjet u ndanë menjëherë në rrjetet sociale dhe bën xhiron e botës në pak minuta.

https://youtube.com/watch?v=zZ11XNMLd_A%3Ffeature%3DoembedSkip to toolbar