VIDEO/ Shqipëria në zi për Ismail Kadarenë! Nisin homazhet në TKOB

AKTUALITET


Homazhet në nder të kolosit të letrave shqipe, Ismail Kadaresë kanë nisur që të mbahen në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit.

Në nder të Ismail Kadaresë, qytetarë të shumtë dhe personalitete të njohur kanë mbërritur në TKOB për t’i bërë nderimet shkrimtarit të madh.

Të pranishme në sallën ku mbahen homazhet për Kadarenë janë bashkëshortja e tij, Helena, dy vajzat, Gresa dhe Besiana Kadare si dhe familjarë të tjerë të kolosit të Letërsisë Shqipe.Skip to toolbar