VIDEO/ Tmerr në avion, 50 të plagosur për shkak të turbulencave

BOTA


Pasagjerët e fluturimit të Latam Airlines nga Sydney në Auckland përjetuan momente tmerri. 50 prej tyre mbetën të plagosur si pasojë e turbulencave të forta, të cilat dyshohet se janë shkaktuar nga një “problem teknik” në Boeing 787.

Pasi avioni u ul në Auckland, mjekët ofruan ndihmën e parë për gjithsej 50 persona në bord, ku njëri prej tyre besohet se ishte në gjendje të rëndë dhe 13 të tjerë u dërguan në spital.

Skip to toolbar