Viti 2023 u mbyll 10.1 mln turistë, Rama: Vit fantastik, theu parashikimet

Më të fundit


10.1 milionë turistë shijuan Shqipërinë përgjatë gjithë vitit të kaluar.

Është kryeministri Edi Rama që ka shpërndarë në rrjetet sociale një kartolinë të shifrave nga viti që lamë pas.


Kreu i qeverisë thotë se 2023-shi ishte fantastik për turizmin shqiptar dhe ka “thyer” parashikimet në mënyrën më surprizuese.

“Dhe me këtë kartolinë shifrash të vitit më fantastik për turizmin shqiptar, ku shënuam rekordin e 10,1 milionë vizitorëve të huaj që e shijuan Shqipërinë tonë nga janari në dhjetor të vitit 2023 duke na “thyer” parashikimet në mënyrën më surprizuese, ju uroj një ditë të mbarë”, tha Rama.
Skip to toolbar