Vodhën paratë e një agjencie udhëtimesh, arrestohen dy të rinj në Durrës

AKTUALITET


Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona, të cilët akuzohen për vjedhjen e një shume parash në një agjenci udhëtimi. Ngjarja ndodhi në muajin maj të këtij viti.

Pas hekurave ra shtetasi me inicialet B. M., 31 vjeç dhe M. F., 38 vjeç.


NJOFTIMI I POLICISE
Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Durrës lokalizuan, kapën dhe ndaluan shtetasit e shpallur në kërkim B. M., 31 vjeç dhe M. F., 38 vjeç, të dy banues në lagjen nr. 18, pasi nga veprimet hetimore rezultoi se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në muajin maj të këtij viti, kanë vjedhur një shumë parash, në një agjenci udhëtimesh.

Po këta specialistë arrestuan në flagrancë shtetasin Sh. H., 40 vjeç, banues në Durrës, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së vëllait të tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.
Skip to toolbar