Vrasja në burg, Prokuroria ngre akuzë ndaj Indrit Shaqes, dyshohet se bashkëpunoi me Mjacajn

AKTUALITET


Prokuroria ka ngritur akuzë nga Indrit Shaqjas për përfshirje në vrasjen e që ndodhi në burgun e Peqinit.

Shaqja dyshohet se bahskëpunoi me Sokolj Mjacajn për vrasjen e Arben Lleshit.


Sipas prokurorisë së Elbasanit, Shaqja është arrestuar për mbajtje të celularit në burg dhe aktualisht po verifikohet përfshirja e tij në ngjarje.

Për ngjarjen e rëndë, Prokuroria e Elbasanit ka si pistë kryesore hetimi, atë të  vrasjes më pagesë, por Sokol Mjacaj ka deklaruar se me viktimën ka pasur konflikte.

Ai u ka thënë hetuesve se Arben Lleshi nuk e ka pranuar në sektorin e tij, prandaj konflikti mes tyre ka degraduar deri sa të premten vendosi ta qëllonte me armë.

Ndërsa për armën, ai ka deklaruar se e ka marrë rreth 20 ditë para vrasjes. Mjacaj qëlloi për vdekje Arben Lleshin i cili ndodhej në qeli, ndërsa plagosi të burgosurin tjetër Indrit Shaqja.
Skip to toolbar