Vrasja në Vlorë, arrestohet autori i dyshuar

AKTUALITET


Autori i dyshuar i vrasjes së ndodhur në Vlorë gjatë ditës së hënë është arrestuar. Burime për mediat kanë konfirmuar se ai ndodhet në komisariatin e policisë së qytetit.

Sipas burimeve, vrasja e Armando Meshaut, ndodhi pas një sherri në një kancelari në qytet, ku viktima dhe autori debatuan për pronësinë e një apartamenti.

Sipas burimeve, debati ka degjeneruar deri në përdorimin e grushteve, ku shkaku mësohet se ka qenë një banesë. Meshau ka debatuar me personin në fjalë, duke e ofenduar dhe duke i thënë që nuk ka për ta marrë apartamentin, duke përdorur fjalë banale.

Më pas sherri ka degraduar deri në dhunë fizike, ku autori e ka qëlluar dy herë me grusht në fytyrë 55-vjeçarin, i cili ra pa ndjenja në tokë, duke humbur jetën në vend.Skip to toolbar