Zbardhet skenari i PS për të shmangur bllokimin e seancave të Kuvendit nga PD

Më të fundit


Teksa Sali Berisha dhe deputetët e tij e kanë bërë ‘zakon’ që të bllokojnë foltoren e Kuvendit në çdo nisje të seancës plenare, duket se mazhoranca e ka gjetur zgjidhjen.

Direktivat janë dhënë të qarta nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla në mbledhjen e sotme të grupit.


“Në seancë plenare, në rast bllokimi nga PD, do të përsëritet i njëjti qëndrim i PS. Do të votojmë rendin e dites pavarësisht qëndrimit bllokues të opozitës”- mësohet të jetë shprehur Balla
Skip to toolbar