Zjarr masiv në Sarandë, digjet godina historike e “Bar Lulishtes”

AKTUALITET


Një zjarr masiv ka përfshirë një godinë të vjetër në qyetin e Sarandës. Ndërtesa në qendër të qytetit njihet si “Bar Lulishtja”, një prej bareve historike të Sarandës në kohën e komunizmit.

Flakët masive kanë djegur pjesën e çatisë së ndërtesës dhe u përhapën me shpejtësi duke e rrezikuar totalisht atë.


Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e rënies së zjarrit.

Si pasojë e zjarrit nuk ka pasur persona të lënduar, pasi në ambientet e saj nuk ndodhej asnjë person.

Pas ndërhyrjes së zjarrfikësve flakët janë neutralizuar ndërkohë që vijon hetimi për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit.
Skip to toolbar