Zjarri në tregun në Shkodër/ Banorët evakuohen nga banesat pranë zonës, dyshimet e para

AKTUALITET


Një zjarr ka rënë në tregun e rrobave të përdorura këtë të premte në Shkodër. Zjarri është i përmasave të mëdha dhe rrezikohen edhe banesat pranë.

Aktualisht, zjarrfikësit po luftojnë me flakët. Në tregun e rrobave të përdorura është dëgjuar edhe një shpërthin dyshohet bombol gazi.

Policia e Shtetit dhe Policia Bashkiake bashkiake kanë evakuar banorët nga banesat përrreth tregut./abcnews.alSkip to toolbar