Arrest shtëpie për ish deputetin, rrëzohet kërkesa

Ish deputeti i Partisë Socialiste, Arben Ndoka kërkoi sot nga Gjykata e Krimeve të Rënda heqjen e masës arrest shtëpie, por kjo kërkesë është rrëzuar nga gjykata. Trupi gjykues vendosi që ish deputeti të vazhdojë të qëndrojë në arrest shtëpie, ndërsa mbi të rëndojnë një sërë akuzash.

Ai u arrestua së bashku me 34 persona të tjerë në kuadër të operacionit policor “Vol-Vo 4”.

Ndoka dyshohet për disa vepra penale, mes të cilave “tjetërsim pronash” dhe “falsifikim dokumentesh”, ndërsa në këtë gjykim është edhe ish-deputeti Arben Çuko, i akuzuar për “korrupsion”.

Skip to toolbar