Nga denoncues, Salianji përfundon si i gjykuar në çështjen “Babalja”

Ish-deputeti Ervin Salianji, Fredi Alizoti, Albert Veliu dhe gazetari Jetmir Olldashi do të gjykohen për akuzën e “kallëzimit të rremë” për çështjen “Babalja”. Gjatë seancës së sotme, Gjykata e Tiranës pranoi të nisë gjykimin për 4 të pandehurit.

Albert Veliu ose siç njihet ndryshe “Babalja” pretendoi se e ka regjistruar një bisedë duke bërë pazare për trafikimin e lëndëve narkotike së bashku me Agron Xhafaj, vëllain e ish ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Por më pas doli se zëri në regjistrim nuk ishte i Agron Xhafaj, por i Fredi Alizotit. Pas seancës gjyqësore, Salianji tha se të tjera surpriza do të ketë në të ardhmen.

Skip to toolbar