Bayern drejt titullit, rikthehet Robben (video)

Bayern Munich ka mundur Hannoverin 3-1, duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt titullit në Bundesliga. Skuadra e Kovaç ia ka dalë me sukses ndaj ekipit të vendit të fundit në renditje.

Me fitoren, ekipi bavarez shkon në +4 pikë më shumë se Borussia Dortmund, që mban vendin e dytë në kampionat pas barazimit me Werder Bremen.

Lewandowski shënoi golin e parë në minutën e 27′, ndërsa Goretzka dyfishoi pesë minuta para përfundimit të pjesës së parë.

Megjithatë miqtë ngushtuan pas gjashtë minutash lojë në pjesën e dytë, teksa Jomathas i ka shënuar Bayernit golin e 2000-të në Bundesligë.

Gjashtë minuta para fundit ka ardhur edhe goli i Franck Ribery, që ka fiksuar shifrat në 3-1, teksa në fund të takimit për Bayern është aktivizuar dhe Robben pas katër muaj mungesë për shkak dëmtimi.

Skip to toolbar