Aksident në Rrugën e Kombit, humb jetën e mitura

AKTUALITET


Një makinë tip “Toyta Yaris’ ka humbur kontrollin dhe është përplasur me bordurat anësore të autostradës në rrugën e Kombit.


Nga aksidenti ka mbetur e vdekur një vajzë e mitur, e cila ishte edhe e bija e drejtuesit të mjetit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në afërsi të fshatit Gëziq, ku shtetasi G.I., 44 vjeç, duke drejtuar automjetin e tij ka humbur kontrollin duke u përplasur me trafikndarësen. Për pasojë ka humbur jetën vajza e tij e mitur S.I. rreth 13-vjeçe, e cila ishte pasagjere në mjet, ndërsa drejtuesi i mjetit ndodhet në spital nën kujdes mjekësor.

Ambulanca ka mbërritur në vendin e ngjarjes, por për të miturën ka qenë tepër vonë, e cila humbi jetën menjëherë nga plagët e rënda.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.